Programul complet al meciurilor de baraj pentru Liga a 3-a

0
Posted June 14, 2017 by Lucian Popa in Fotbal

fotbalCampionatele Ligii a 4-a din cele 41 de judeţe, plus capitala Bucureşti, s-au încheiat la finalul săptămânii trecute, astfel că ştim cele 42 de cluburi campioane care vor participa la barajul pentru promovarea în Liga 3, ediţia 2017-2018. Sâmbătă, 17 iunie, are loc manşa tur, iar returul se desfăşoară peste o săptămână.

Cele 42 de campioane judeţene declarate de AJF/AMFB se vor duela în 21 de meciuri, iar câştigătoarele acestor baraje vor promova în Liga 3. Jocurile se desfăşoară în sistem eliminatoriu, tur-retur, pe terenul fiecărei echipe. Turul va avea loc pe 17 iunie 2017, ora 18:00, iar returul pe 24 iunie 2017, ora 17:30.

Iată programul meciurilor, cu menţiunea că prima echipă va fi gazdă în tur:

1. CS Strehaia (MEHEDINŢI) – Voinţa Saelele (TELEORMAN)
2. Pescăruşul Sarichioi (TULCEA) – Suporter Spirit Club Farul Constanţa (CONSTANŢA)
3. Dentaş Tărtăşeşti (DÂMBOVIŢA) – ACS Petrolul 52 Ploieşti (PRAHOVA)
4. ACSF „Alb-Negru” al Studenţilor Clujeni (CLUJ) – FC Lăpuşul Târgu Lăpuş (MARAMUREŞ)
5. CS Diosig Bihardioszeg (BIHOR) – Şoimii Lipova (ARAD)
6. FC Avrig (SIBIU) – Unirea Bascov (ARGEŞ)
7. Progresul Spartac (BUCUREŞTI) – Voinţa Crevedia (ILFOV)
8. AS Mureşul Ruşii-Munţi (MUREŞ) – Viitorul Ghimbav (BRAŞOV)
9. CS Amara (IALOMIŢA) – Metalul Buzău (BUZĂU)
10. CSM Dunărea Giurgiu (GIURGIU) – Agricola Borcea (CĂLĂRAŞI)
11. PROMureşul Topliţa (HARGHITA) – ASCS KSE Târgu Secuiesc (COVASNA)
12. Internaţional Băleşti (GORJ) – Tractorul Cetate (DOLJ)
13. Viitorul Dăeşti (VÂLCEA) – AS Milcov (OLT)
14. Unirea 08 Tăşnad (SATU MARE) – CS Dumbrava Gâlgău-Almaşului (SĂLAJ)
15. ACS Dumitra (BISTRIŢA-NĂSĂUD) – CSM Bucovina Rădăuţi (SUCEAVA)
16. Sănătatea Darabani (BOTOŞANI) – Viitorul Curiţa (BACĂU)
17. Victoria Traian (BRĂILA) – FC 2007 Gârceni (VASLUI)
18. Unirea Mirceşti (IAŞI) – Suporter Club Oţelul Galaţi (GALAŢI)
19. Teiul Poiana Teiului (NEAMŢ) – CSM Focşani 2007 (VRANCEA)
20. Viitorul Caransebeş (CARAŞ-SEVERIN) – Şurianu 1945 Sebeş (ALBA)
21. Inter Petrila (HUNEDOARA) – ACS Ghiroda (TIMIŞ)


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)