Misiune dificila pentru clujeni!!!

0
Posted July 11, 2017 by Lucian Popa in Baschet

bascEchipa masculină de baschet U Banca Transilvania Cluj va întâlni, în turul doi preliminar al Basketball Champions League, învingătoarea din turul 1, dintre Bosna Sarajevo (Bosnia) şi MHP Riesen Ludwigsburg (Germania).

Dubla din turul doi dintre U-Banca Transilvania si Bosna Sarajevo / Ludwigsburg va avea loc în 24 septembrie (în deplasare) și în 26 septembrie pe teren propriu.

În cazul în care echipa noastră se califică, va juca în turul al treilea împotriva celor de la Basic-Fit Brussels (Belgia), în 29 septembrie pe teren propriu, iar returul în 2 octombrie, în deplasare.

În cazul în care echipa noastră pierde calificarea în oricare dintre cele două tururi preliminare, va continua aventura europeană în FIBA Europe Cup.


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 ComentariiFii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)