Simona Kadas urca de doua ori pe podium la Siofok

0
Posted July 11, 2017 by Lucian Popa in Atletism

received_1803144039700754În urmă cu câteva zile, atleta oradeană Simona Kadaş (foto pe locul secund) a participat la crosul Balaton, din Siofok si a reusit sa soseasca pe locul trei la open iar la categoria ei de varsta pe locul doi, şi anume +35 ani pe distanta de 5,5 km.

Ajuns la cea de a opta editie, concursul a reunit spotivi din mai multe tari, s-a alergat la ora pranzului pe un traseu frumos, cu denivelari in apropierea lacului si o caldura greu suportabila . Concurenţii la sosire au fost asteptati cu racoritoare si fructe reci. Mult asteptata premiere a fost facuta de primarul localitatii care a multumit tuturor pentru participare si a invitat toti participantii sa ia parte la editiia urmatoare din 2018.

“A fost o cursa destul de grea pe o caldura greu suportabila, dar am reusit sa termin cu bine, multumesc pentru invitatie, a fost un concurs bine organizat ” a declarat Simona Kadaş. Pentru sportiva noastra urmeaza un concurs în ţară, la cursa de 10 km de la Roşia Montana.