Keseru si Moti au ramas fara antrenorul principal

0
Posted August 10, 2017 by Lucian Popa in Fotbal

keseruLudogoreţ Razgrad a pierdut miercuri, la Burgas, cu scorul de 5-4 după penaltiuri, în faţa formaţiei Botev Plovdiv, în Supercupa Bulgariei.
Moţi, care a jucat tot meciul, a transformat ultima lovitură de departajare pentru Ludogoreţ Razgrad, dar Botev Plovdiv s-a impus cu 5-4. Singura ratare i-a aparţinut lui Marcelinho.

Atacantul Claudiu Keşeru a fost şi el titular, a primit un cartonaş galben în minutul 24 şi a fost schimbat în minutul 78 la Ludogoreţ Razgrad.

La finalul celor 90 de minute, scorul a fost egal, 1-1. Botev Plovdiv, câştigătoarea Cupei Bulgariei, a deschis scorul prin Nedelev, în minutul 16, Ludogoreţ Razgrad, deţinătoarea titlului, reuşind egalarea prin Wanderson, în minutul 47. Botev Plovdiv a câştigat în premieră Supercupa Bulgariei. “Dca eu sunt vinovat, plec” avea să spună imediat după meci, Georgi Dermendjiev, antrenorul românilor.