Romanii si-au aratat cu adevarat limitele la debutul in FIBA Eurobasket

0
Posted September 1, 2017 by Lucian Popa in Baschet

mandacheÎn cadrul primului meci desfăşurat la FIBA Eurobasket 2017, în Grupa C naţionala României a fost învinsă categoric de Cehia cu scorul de 83-68 (21-22, 19-16, 22-9, 21-21).

Elevii lui Marcel Ţenter au făcut o primă repriză destul de bună, dar pur şi simplu s-au probişit în sfertul trei, când au aşteptat totul de la V. Moldoveanu şi mandache. Greşelile copilăreşti avea să-i coste în final pe români care şi-au arătat limitele la toate categoriile. Andrei Mandache (foto) a jucat 31 de minute dar a reuşit doar cinci puncte, în timp ce Bobe Niculescu a jucat puţin peste nouă minute şi a marcat acelaşi număr de puncte ca şi primul.