CSM U Oradea se impune fara probleme la Targu Mures

0
Posted October 27, 2017 by Lucian Popa in Baschet

baschetÎn cadrul etapei a IV-a a Ligii Naţonal de baschet masculin, CSM U Oradea a jucat vineri 27 octombrie în deplsare la Târgu Mureş pe terenul celor de la Baschet Club Mureşul. Roş-albaştrii au avut o evoluţie încununată cu un succes, 80-66 (27-17, 22-13, 20-16, 17-14).

Aşa cum era de aşteptat, elevii lui Cristian Achim au dominat începutul de meci ceea ce a fost decisiv până la urmă. Şi sfertul secund a fost la discreţia unei echipei bihorene în creştere de la meci la meci.

Imediat după pauză, gazdele prin curaj iar partida se echilibrează. Oradae ajunge la +25 cea mai mare diferenţă, iar învingătoarea este deja ştiută.  Finalul a adus din nou pe parchet jucători care nu au în mod normal minute. Cei mai buni marcatori ai partidei au fost Mitchell 23 puncte de la gazde, respectiv Mandache 14 puncte, Pasalic 12, Trotter şi Gajovic câte 10 puncte fiecare.