Debutul nefast s-a dovedit a fi decisiv!!!

0
Posted October 15, 2017 by Lucian Popa in Fotbal

009În cadrul rundei a 4-a a Ligii a 2-a de futsal din Romînia, Dinamo Leonardo Oradea a suferit o înfrângere surprizătoare pe propriul teren, scor 3-8 (1-6) în disputa cu cei de la Bukovina Vikov, meci care a avut loc duminică 15 octombrie în Arena “Antonio Alexe” din Oradea. Deşi porneau cu prima şansă, organizatorii nu au reuşit să-şi valorifice terenul propriu, dintr-o sumedenie de motive.

Debutul partidei a fost la discreţia orădenilor care pur şi simplu s-au jucat cu ocaziile, ospeţii au marcat nesperat de repede şi uşor. Pe fondul unor probleme medicale, gazdele nu au mai avut capacitatea de a reveni în meci, iar contrele au fost devastatoare. Au ratat din nou, vizitatorii au marcat iar la pauză, tabela arăta incredibil 1-6.

A urmat un al doilea mitan mult mai echilibrat, dar deja era prea târziu, organizatorii au intrat în criză de timp, au riscat dar au reuşit doar pe final să lasă impresia că se putea mult mai mult. Au scos portarul minute bune şi riscat mult, una peste alta o înfrângere din care cei care trebuiesc să tragă concluziile o vor face. Din păcate, deşi e gratis, deşi e un fotbal de bună calitate spectatorii nu se înghesuie să vadă un spectacol agreabil. Etapa viitoare, Dinamo Leonardo Oradea va evolua în deplasare la Sighişoara cu cei din localitate.