Pragmatismul romanesc si dubla lui Gnohere fac diferenta

0
Posted October 19, 2017 by Lucian Popa in Fotbal

hapeolÎn cadrul etapei a 3-a a Grupei G a Europa League, FCSB a reputat un succes extrem de important în deplasare pe terenul celor de la Hapeol Beer Shevar. Steliştii s-au impus cu scorul de 2-1 (0-0) asta după ce Gnohere a reuşit o dublă de senzaţie. După doar trei minute, Budescu a ratat o bună oportunitate. Prima parte a fost una echilibrată, gazdele având mai mult iniţiativa, dar Niţă şi-a salvat mai mereu echipa. La prima atingere de balon, Ghohere a înscris cu un şut din apropiere, pentru ca la doar cinci minute distanţă, Budescă să-l servească ideal pe acelaşi Gnohere, a cărui lovitură de cap a fost imparabilă. Cu patru minute înainte de final, Cuenca a marcat în poarta bravului Niţă. Finalul a fost tensionat, gazdele s-au aruncat pur şi simplu în atac cu toate liniile.