Au dominat categoric partida pe toata durata ei

0
Posted November 27, 2017 by Lucian Popa in Handbal

handÎn cadrul etapei a X-a, penultima a turului Diviziei A de handbal masculin, Seria B, CSM Oradea a dispus cu scorul de 40-25 (24-16) de HCM Sighisoara. În urma acestei victorii, gruparea bihoreană se menține pe prima poziție a clasamentului cu maximum de puncte, singura din această serie.

Roș-albaștrii au dominat categoric partida pe toată durata ei, prima parte fiind una în care titularii au exersat unele scheme pentru următorul joc.

În partea a doua, Sebastian Tudor, antrenorul învingătorilor a dat șansă sau mai bine spus le-a oferit minute și handbaliștilor care au fost folosiți mai puțin în acest sezon. Ei s-au descurcat destul de bine, dar nici adversarul nu a fost unul care să le pună reale probleme.

Un gol la un minut jumate au marcat învingătorii în dauna unei echipe extrem de tinere.

CSM Oradea: Duma, Niculai – portari; Stroe 8 goluri, Liberţ 7, Munteanu 7 (2 din 7 m), A. Pop 5 (2 din 7 m), Munea 4, R. Radu 4, C. Crăciun 3, Mihăilescu 1, Doboş 1, Bandi, Szilágyi, Zamfir, Ivancov. Antrenori: Sebastian Tudor şi George Tăutu
HCM Sighişoara: Costin, Seieşan – portari; Cristea 9, Baba 5, Nuţu 4, Răduţ 3, N. Pop 3 (1 din 7 m), Drăguţ, Palaczka 1, A. Crăciun, Turturică, Irimia, Lari. Antrenor: Sorin Mureşan

Bihorenii vor termina prima parte a sezonului duminică 3 august la Craiova în compania celor de la Universitatea.