Comsin Contra vorbeste despre esecul cu Portocala mecanica

0
Posted November 14, 2017 by Lucian Popa in Fotbal

contraImediat după finalul meciului România – Olanda 0-3 (0-0), Cosmin Contra (foto) avea să spună: “Nu a fost o seara fericita, greşelile foarte mari în a doua repriză avea să ne coste. Ei uu avut trei ocazii au dat trei goluri, noi am ajuns de mult e ori în preajma careului advers dar nu am finalizat. Astea sunt meciurile amicale, am vrut să văd unii jucători la astfel de meciuri, o să vad pe cine mă bazez în viitoarea campanie, de aceea am încercat să dau şansă. Olanda chiar dacă în ultimii ani nu au avut rezultate, rămâne o echipă redutabilă, cu jucători de top la echipele importante din lume. Am făcut o primă repriză în care ocaziile lor au lipsit, iar după golul luat repede în debutul părţii a doua ne-a dat planurile peste cap. A venit şi golul doi repede, am încercat să revenim, am vrut, şi nu a mers. Puteam să continui cu majoritatea jucătorilor cu care au început meciul, dar am preferat să schimb. Mi-am asumat responsabilitatea unor astfel de schimbări”