Prima infrangere pentru FCSB in Europa League

0
Posted November 23, 2017 by Lucian Popa in Fotbal

atacDeja calificata in primavara europeana, FCSB a incearcat să obțină un rezultat pozitiv pe terenul celor de la Viktoria Plzen pentru a incheia pe primul loc in Grupa G din Europa League. Din păcate pentru ei, în etapa a V-a a venit și prima înfrângere cu scorul de 0-2 (0-0). Petrzela a reusit deschiderea scorului la doar cinci minute de la reluarea părții a doua pentru ca Kopic să devieze cu capul un șut a unui coechipier.

Prima repriză a fost extrem de dinamică cu faze la ambele porți, FCSB a avut ocazii prin Alibec sau Coman, dar cehii au ratat incredibil din toate pozițiile.