Tricolorii nu si-au regasit ritmul in fata Olandei

0
Posted November 14, 2017 by Lucian Popa in Fotbal

atacÎn cursul serii de marţi 14 noiembrie, naţionala de fotbal a României a fost întrecută clar cu scorul de 3-0 (0-0) de echipa similară a Olandei, într-un meci amical desfăşurat la pe Arena Naţională. Tricolorii au făcut o primă repriză destul de bună pentru ca în partea a doua, Portocala Mecanică să profite la maximum de gafele apărării adverse. Depay a deschis scorul la două minute de la reluarea părţii secunde, Babel l-a majorat după aproape o oră de joc pentru ca de Jong cu capul să stabilească scorul final.

Este prima înfrângere în noul amndat pentru Cosmin Contra, noul selecţioner al României.