Barca, din nou o demonstratie de forta la Madrid

0
Posted December 23, 2017 by Lucian Popa in Fotbal

atacSingurul El Clasico la nivel mondial, care pur și simplu împarte planeta în două și anume Real – Barca si-a mai consumat un episod. De data asta s-a jucat pe Santiago Bernabeu, un stadion parcă pe care catalanii se simt cel mai bine.

Blau-grana au reușit un nou succes de astă dată cu scorul de 3-0, asta după ce la pauză era scor alb. Luis Suarez a deschis scorul pentru Barca, la capătul unui contraatac școală, pentru ca Messi să-l majoreze din penalty. În prelungiri Vidal înscrie din apropiere.

În urma acestei victorii, roș-albaștrii au luat o opțiune extrem de serioasă în tentativa de a caâștiga din nou La Liga, având 14 puncte avans și un meci mai mult disputat decât rivalii din capitala Spaniei.