George Puscas la prima reusita in Seria A pentru Benevento

0
Posted December 3, 2017 by Lucian Popa in Fotbal

puscasComponent al echipei naționale a României U-21, atacantul bihorean George Pușcaș (foto) a reușit să marcheze primul său gol în actuala ediție de Serie A. Pușcaș, aflat la a șaptea apariție în acest sezon, a punctat în minutul 50 al confruntării cu AC Milan, din etapa a 15-a.

Anterior, Milan, care este pregătită din această rundă de Gatusso, a deschis scorul prin Bonaventura, în minutul 38. Al doilea gol al oaspeților a venit din partea croatului Kalinic, în minutul 57. Apoi, Milan rămâne în 10 oameni, în urma eliminării lui Romagnoli (75), iar Benevento marchează golul egalizator în minutul 90+5 prin portarul Brignoli.

S-a terminat Benevento-AC Milan 2-2, iar formația nou-promovată din sudul Italiei obține primul punct din istorie în Serie A.

Pușcaș a jucat toate cele 90 de minute și a fost unul dintre cei mai buni oameni ai lui Benvento. El se află gruparea din sudul Italiei la al doilea sezon, reușind promvoarea din Serie B în stagiunea anterioară.