Oradenii s-au deslantuit in ultimul meci al turului

0
Posted December 10, 2017 by Lucian Popa in Fotbal

futÎn cadrul rundei a XXI-a a Ligii a 2-a de futsal din țara noastră, Dinamo Leonardo Oradea a obținut cel mai categoric succes în acest sezon 11-5 (6-1) cu Kereszthegy Remetea. A fost dealtfel cel mai bun joc al orădenilor din această ediție de campionat, iar diferența putea fi mult mai mare. Elevii lui Cristian Ungur au început meciul surprizător, puțin timorați, oaspeții având două șanse în primele două minute.

Tot oaspeții din Remetea au deschis scorul pentru ca la fazele imediat următoare, orădenii să înscrie din doar un singur minut de trei ori. Ember a marcat de două ori, a fost un autogol, Maghiar a reușit și el dubla și Bărăbain au punctat până la pauză pentru învingători.

În partea a doua meciul a curs doar spre poarta echipei adverse, Maghiar, Giura de două ori, Ember din nou, Junc și George Zima fiind marcatorii învingătorilor. Cu patru minute înainte de final, tabela arăta un neverosibil 11-1, pentru ca un singur jucător adver să înscrie de patru ori până la final.

După ce au înscris primul gol, oaspeții u primit nu mai puțin de 11 consecutiv, dar acestea putea fi lejer peste 20.

A fost ultimul joc din tur în această ediție de futsal, campioatul urmând a fi reluat pe data de 28 ianuarie.