Sumudica & Co. reusesc sa revina si sa castige in Cupa Turciei

0
Posted December 27, 2017 by Lucian Popa in Fotbal

atacKayserispor (foto) se descurcă bine și în a doua competiție ca importanță din Turcia, Cupa.

Formația antrenată de Marius Şumudică şi la care sunt legitimaţi Cristian Săpunaru şi Silviu Lung Jr. s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în fața celor de la Antalyaspor.

Meciul a contat pentru prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Turciei. Săpunaru a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 66. Lung a fost rezervă.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Umut Bulut ’52, Deniz Turuc ’55 şi Ryan Mendes ’88. Pentru Antalyspor a înscris Deniz Kadah, în minutul 5. De la echipa oaspete, în minutul 90 a fost eliminat Diego Angelo, iar un minut mai târziu a primit cartonaş roşu şi Maicon.

Returul optimilor Cupei Turciei este programat la 16, 17 şi 18 ianuarie.