CSM U Oradea si-a facut norma, depasind suta de puncte

0
Posted January 19, 2018 by Lucian Popa in Baschet

nicoEtapa a XV-a a Ligii Naționale de baschet masculin a adus o nouă victorie confortabilă în dreptul CSM-ului, din nou depășind suta de puncte.

Cu alte cuvinte orădenii si-au atins normal în dauna celor de la BC Mureșul Târgu Mureș. Oaspeții nu aunputut emite niciun fel de pretenții în condițiile în care doar un jucător, Nicolescu (foto) a marcat 16 puncte în primul sfert. Trebuie spus că nu a mai punctat după aceea pană în sfertul al treilea. Cristian Achim antrenorul bihorenilor a dat mai multe minute jucătorilor de bază, dar unii dintre ei ori s-au menajat pentru statistică, ori nu au forțat decât cât a fost nevoie. Așadar scor final 108-55 (34-18, 23-14, 26-9, 20-17).

Cei mai buni marcatori ai partidei au fost Nicolescu 21 puncte, Țibîrnă și Gajovic câte 14 fiecare. Joi 25 ianuarie, de la ora 19,15 CSM U Oradea va juca din nou acasă de astă dată cu Phoenix Galați.