Mihaela Bazarnescu a pierdut finala de la Hobart

0
Posted January 13, 2018 by Lucian Popa in Tenis

mihaÎn cursul zilei de sâmbătă 13 ianuarie Mihaela Băzărnescu a disputat finala turneului de la Hobart, Australia. Adversară i-a fost Elise Mertens din Belgia. Mertens a reușit să-și adjudece primul set cu scorul de 6-1. A urmat un al doilea set câștigat de Buzărnescu cu scorulde 6-4. În setul decisiv la scorul de 5-2, (40-40) meciul a fost întrerupt. Din păcate pentru ea, românca a cedat în final cu scorul de 3-6.

Mihaela Buzărnescu (29 ani, locul 57 WTA) continuă să impresioneze prin evoluţii cu final fericit, cea mai recentă fiind calificarea în ultimul act al unui turneu destul de interesant.