Florin Andone marcheaza primul gol in 2018 pentru Deportivo

0
Posted January 8, 2018 by Lucian Popa in Fotbal

andoneÎnceput bun de an pentru atacantul român Florin Andone (foto). Vârful lui Deportivo La Coruna a punctat în minutul 84 al confruntării de pe terenul lui Villarreal.

Andone a înscris cu o lovitură de cap după o centrare a lui Sidnei. După 18 runde, Andone a ajuns la al patrulea său gol în acest sezon de La Liga.

Reușita românului a ajutat-o pe Deportivo să scoată un egal prețios cu Villarreal, scor 1-1, după ce anterior Unal deschisese scorul în minutul 30.

De menționat că Florin Andone a punctat pentru a doua etapă consecutivă, asta după ce marcase și în înfrângerea cu Celta Vigo, 1-3, din 23 decembrie.

În sezonul trecut, Andone a fost golgheterul lui Deportivo, cu 12 goluri marcate în campionat.