O infrangere si o victorie pentru CSM Digi Oradea la Brasov

0
Posted January 13, 2018 by Lucian Popa in Polo

006CSM Digi Oradea a pierdut primul meci din anul 2018. Echipa de polo a fost învinsă în deplasare, la Brașov, de Corona Sportul Studențesc. Rezultatul final a fost de 8-7. Pe sferturi 1-2, 3-1, 2-2, 2-2.

Elevii lui Dorin Costrăș au punctat de două ori, dar formația gazdă a replicat cu trei reușite consecutive și a trecut la conducere. Scorul la pauză era de 4-3 în favoarea lui Corona Sportul Studențesc. Ambele echipe au înscris de câte patru ori în ultimele 16 minute de joc.

Roland Szabo a fost cel mai bun marcator al echipei. El a ]nscris trei goluri. Istvan Szabo a punctat de două ori, iar Marc Roca și Jesse Koopman au marcat câte un gol. În replică, Alexandru Albu a marcat de trei ori pentru învingători.

Cea de-a 2-a confruntare directă, contând pentru etapa a 8-a din sezonul regulat al Superligii Naționale de polo – ediția 2017/18 s-a desfășurat sâmbătă. De astă dată orădenii s-au impus cu scorul de 6-4.