Old Boys Oradea trece dupa pauza de presa sportiva

0
Posted January 31, 2018 by Lucian Popa in Fotbal

rsz_oldjurnal bihorean.ro

Un inedit meci a avut loc sâmbătă pe terenul sintetic de la Baza Tineretului. Faţă în faţă, pe durata a două reprize a câte 35 de minute, s-au aflat Old Boys Oradea şi selecţionata Presei bihorene.

Old Boys Oradea este o echipă alcătuită din foşti jucători cu vârstele cuprinse între 36 şi 62 de ani, dornici de mişcare, în ciuda vârstei sau a kilogramelor.

După o primă repriză echilibrată, încheiată la egalitate, scor 2-2, Old-Boys a profitat de lipsa de omogenitate a presarilor şi s-a desprins pe final la 8-4.

Golurile au fost marcate de Alungi (2), Schoger (2), Abrudan, Stanciu, V. Paul, B. Negrea, respectiv Buz, Cergheş (2) şi Goina. După partidă, cele două formaţii au socializat la Pensiunea Nicoleta.

„Proiectul Old Boys Oradea a fost iniţiat de mine şi de Florin Negrea. Ideea a fost să facem mişcare şi să socializăm, să legăm noi prietenii şi să depănăm amintiri. Vrem să jucăm lunar unul sau două meciuri în compania unor echipe similare. Cine doreşte să facă parte din acest proiect este binevenit”, ne-a declarat Sorin Simuţ.

Loturile celor două echipe
Old Boys: C. Toma, E. Părcaş – portari; M. Abrudan. L. Ianţa, Fl. Negrea, B. Negrea, Măneguţiu, W. Schoger, Cr. Şeitan, L. Alb, M. Dumitru, Hăbăşescu, E. Jurca, M. Alungi, V. Paul, M. Bulc. Antrenor: Sorin Simuţ

Presa: P. Boroş – portar; N. Mihalcea, H. Buz, I. Goina, Gh. Rusu, B. Băcilă, I. Cergheş, S. Toda, Al. Guiaş, C. Demian, T. Biriş, V. Mihalcea, I. Popa, I. Mihalcea, G. Beldeanu. Antrenor: Lucian Popa

Arbitri: Marcel Pirtea – Andrei Pirtea, Constantin Constandache