Simona Halep victorie si calificare in sferturi de finala la AO!!!

0
Posted January 22, 2018 by Lucian Popa in Tenis

halepDupa un meci epuizant de trei ore si 45 de minute, pentru Simona Halep a urmat duelul cu puternica Naomi Osaka (71 WTA, 1,80 metri) din optimile competitiei de la Melbourne. Simona Halep (foto) a castigat cele doua dueluri de pana acum cu nipona, insa de fiecare data dupa set decisiv.

Primul set a fost adjudecat la mare luptă de româncă care a fost lucidă în cele mai importante momente ale partidei. 6-3 pentru Simona. A urmat un al doilea set în care Osaka a început cu un break. Au urmat nu mai puțin de patru ghemuri câștigate de Simona Halep care face un pas mare spre sferturi de finală. Logic, Simona Halep a adoptat o tactică câștigătoare, reușind să închidă setul, și totodată meciul, scor 6-2.