Bihoreanul George Puscas, sase goluri in sapte meciuri pentru Novara

0
Posted March 13, 2018 by Lucian Popa in Fotbal

puscasGeorge Puşcas este cel mai în formă atacant român. Vârful de 21 de ani a înscris din nou pentru Novara, unde a fost împrumutat de către Benevento.

Românul (foto) are șase goluri în şapte partide. El a înscris și luni seară, în etapa a 29-a din Serie B, când echipa sa a câștigat cu 2-1 împotriva Bresciei.

Oaspeții au deschis scorul prin Bislo, în minutul 32, dar Novara a întors rezultatul. În minutul 50, George Pușcaș a egalat din pasa lui Moscati.

Opt minute mai târziu, Sansone a stabilit scorul final. În minutul 83, Puşcaş a fost schimbat, iar echipa sa a conservat rezultatul.

După 29 de etape, Novara este pe locul 18, primul loc de baraj, cu 31 de puncte, la două lungimi în urma primului loc ce asigura salvarea, ocupat de Cesena.