Clujenii domina Tess Rally in prima etapa

0
Posted March 26, 2018 by Lucian Popa in Altele sporturi

tessTess Rally, desfăşurat pe 24 şi 25 martie, a adus rezultate excelente echipei clujene, Simone Tempestini şi Bogdan Marişca adjudecându-şi primele două poziţii ale podiumului în cadrul Raliului Braşovului.

Simone şi Bogdan au monopilizat podiumul, în timp ce juniorii au confirmat valoarea, având un parcurs foarte bun. Florin Ţincescu a câştigat la juniori şi la clasa 4, iar surpriza raliului a fost Norbert Maior, care, din păcate, din cauza unor probleme tehnice a coborât de pe 6 la general la 4 la clasa lui. Şi Mihnea Mureşan a avut o primă zi foarte bună la Cupa Dacia , dar a fost nevoit să abandoneze cu cutia blocată înainte de Babarunca.

Echipajul Simone Tempestini – Sergiu Itu a avut un parcurs ascendent după prima zi, când după super show-ul din centrul oraşului Brasov, aceştia au preluat conducerea şi au devenit lideri la finalul primei zile. Duminică, cei doi au dominat o cursă extrem de grea pentru toţi concurenţii.