CSM Digi Oradea si Dinamo București si-au impartit victoriile

0
Posted March 11, 2018 by Lucian Popa in Polo

poloDinamo și CSM Digi Oradea si-au împărțit victoriile în cadrul etapei a 12-a din Superliga Nationala de polo pe apă masculin.  În primul meci, vicecampioana Romaniei, CSM Digi Oradea, a cedat cu scorul de 5-7 în fața lui Dinamo.
Alb-rosii au avut un start exelent de partida si au condus dupa primul sfert cu 3-0, rezultat care s-a pastrat si la pauza mare dupa o a doua repriza alba. Oaspetii reusesc sa inscrie primul gol dupa 19’30” prin olandezul Jesse Koopman, care face dubla la urmatorul atac si o aduce pe CSM la un gol de adversari. Dinamo a reactionat prin Vranceanu, insa acelasi Koopman mai puncteaza o data pentru formatia oradeana, apoi Prioteasa si Roly Szabo inscriu cate un gol de fiecare parte.
În cel de-al doilea meci, orădenii s-au impus cu scorul de 8-7.

Dinamo: Marius Tic, Radu Buica, Peter Kari, Tudor Fulea, R. Sachetti, Andrei Prioteasa , Vlad Dragomirescu 2, Szilárd Demeter, Andrei Iliescu, Marian Constantin , Andrei Georgescu , Ionut Vranceanu , David Nagy, S. Fornea. Antrenor: George Georgescu

SM Digi: Gojko Pijetlovic, Vancsik Levente , Cristian Dobre, Szabó István, Szabó Roland , Marc Rocca, Kováts Viktor, Gergelyfi Robert, Ramiro Georgescu, Jesse Koopman , Bogdan Remes, Raul Gavriş, Czenk Ferenc, Nichita Ilisie. Antrenor: Dorin Costras