Meciul Chindia – Luceafarul se vede duminica 18 martie pe sticla

0
Posted March 13, 2018 by Lucian Popa in Fotbal

001Cele două televiziuni care deţin drepturile de a transmite fiecare câte două meciuri pe etapă din campionatul Ligii 2 au decis jocurile pe care le vor televiza în rundele 25, respectiv 26. Astfel, în urma acestor alegeri, Federaţia Română de Fotbal a stabilit programarea respectivelor două etape care vor avea loc în perioada 17-19 martie, respectiv 24-25 martie.

În etapa a 25-a, DigiSport şi-a ales să transmită meciurile de la Călăraşi şi Sibiu, în timp ce TelekomSport rămâne pe tactica de a televiza cât mai aproape de Bucureşti, adică de la Târgovişte şi Mioveni.

La Călărăşi, Dunărea o întâlneşte pe Sportul Snagov, sâmbătă, de la ora 12:00, în timp ce FC Hermannstadt – Pandurii are loc duminică, de la ora 12:00.

Chindia joacă pe teren propriu duminică, de la ora 13:00, cu Luceafărul Oradea, în timp ce etapa se încheie luni seară, atunci când CS Mioveni şi ASU Poli joacă începând cu ora 18:00. Restul partidelor etapei se joacă la ora clasică a Ligii 2, sâmbătă, de la ora 11:00.

În etapa a 26-a, DigiSport, deţinătoarea primelor două opţiuni din fiecare rundă, a ales să transmită partidele care se vor desfăşura la Timişoara, pe Ciarda Roşie, respectiv Ştiinţa. TelekomSport a mers pe varianta partidelor de la Ştefăneştii de Jos şi Şiria. Programarea o puteţi observa mai jos.

Ce se poate observa este faptul că cele două televiziuni au început să nu mai transmită concomitent meciurile. Doar în etapa din weekend meciurile de la Sibiu, respectiv Târgovişte se intersectează pe durata unei reprize.

Programul etapei a 25-a:

sâmbătă, 17 martie, ora 11:00
CS Baloteşti – UTA Arad
Academica Clinceni – Ştiinţa Miroslava
Metaloglobus Bucureşti – Foresta Suceava
FC Argeş – Ripensia Timişoara
Dacia Unirea Brăila – ASA Târgu Mureş 3-0
CS Afumaţi – Olimpia Satu Mare 3-0

sâmbătă, 17 martie, ora 12:00
Dunărea Călăraşi – Sportul Snagov – DigiSport 1

duminică, 18 martie, ora 12:00
FC Hermannstadt – Pandurii Târgu Jiu – DigiSport 1

duminică, 18 martie, ora 13:00
Chindia Târgovişte – Luceafărul Oradea – TelekomSport 1

luni, 19 martie, ora 18:00
CS Mioveni – ASU Politehnica Timişoara – TelekomSport 1

Programul etapei a 26-a:

sâmbătă, 24 martie, ora 11:00
Luceafărul Oradea – Metaloglobus Bucureşti
Foresta Suceava – Academica Clinceni
Ştiinţa Miroslava – CS Mioveni
Pandurii Târgu Jiu – CS Baloteşti
Olimpia Satu Mare – Dunărea Călăraşi 0-3
ASA Târgu Mureş – FC Argeş 0-3

sâmbătă, 24 martie, ora 12:30
Sportul Snagov – Dacia Unirea Brăila – TelekomSport 1

sâmbătă, 24 martie, ora 14:30
Ripensia Timişoara – Chindia Târgovişte – DigiSport 1

duminică, 25 martie, ora 12:00
UTA Arad – CS Afumaţi – TelekomSport 1

duminică, 25 martie, ora 14:00
ASU Politehnica Timişoara – AFC Hermannstadt – DigiSport 1


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)