Simona Halep, invinsa in turul trei la Miami Open

0
Posted March 24, 2018 by Lucian Popa in Tenis

simonaSâmbătă seara, liderul mondial WTA, Simona Halep a jucat în turul trei la Miami Open, având-o ca adversară pe Agnieszka Radwanska din Polonia.
Simona Halep a început bine meciul, reușind break-ul, conducând cu 4-1. A urmat o revenire a polonezei, dar în cele din urmă românca a înschis setul cu 6-3.
A urmat un al doilea set în care poloneza a jucat mult mai bine și a reușit și ea să-și adjudece setul secund cu scorul de 6-2. Din nou am avut set decisiv.
Simona Halep a condus cu 2-0, dar Radwanska a preluat conducerea cu 5-3 și a servit pentru meci. Radwanska a beneficiat de prima minge pe meci pe care a și fructificat-o. 6-3 în decisiv. Eliminarev prematură pentru Simona Halep care a acuzat o stare de oboseală acumulată.