Unirea Livada le aplica studentilor prima infrangere in retur

0
Posted April 29, 2018 by Lucian Popa in Fotbal

004În perioada 28-29 mai, s-au desfășurat jocurile din cadrul etapei a 21-a a Liga a IV-a de fotbal Bihor.

De departe un meci peste nivelul competiției a avut loc la Universitate unde studenții deși au avut 2-0 pe tabelă, au cedat cu 2-4.

În primele minute, Livada a beneficiat de două situații de singur cu portarul dar irosite. Până la pauză, Marian a reușit dubla, primul gol finnd marcat cu largul concurs al portarului advers. Însă, până la pauză, Micaș, un jucător extrem de valoros a reușit dubla pentru Livada, ambele execuții fiind imparabile. Debutul părții a doua a fost echilibrat, Giura de la gazde vede al doilea galben fiind eliminat Același Micaș într-o tentativă de degajare îl surprinde pe portarul advers, iar Livada preia conducerea. A fost momentul decisiv al jocului. În zece oameni Universitatea domină, dar nu sunt inpirați în fața porții. Floruț cu o execuție simplă din careu stabilește scorul final.