CSU Oradea la o singura victorie de promovarea in Divizia A1

0
Posted May 29, 2018 by Lucian Popa in Volei

voleiPrima zi a turneului a consemnat intalniri intre colegele din seriile est si vest. Doua victorii obtinute cu 3-0. Daca in prima partida gazdele, CSU Galati au obtinut o victorie facila, meciul al doilea dintre CSU Oradea si FC Arges Pitesti a fost foarte disputat si spectaculos. Studentele oradene au produs surpriza si s-au impus in trei seturi, fiind al doilea succes consecutiv in fata argesencelor, doua dintre seturi avind nevoie de “prelungiri”.

Luni, 28 Mai 2018:
ora 17.00 CSU Galati – CS Rapid Bucuresti 3-0 (25-21,25-17,25-18).
ora 19.00 FC Arges Pitesti – CSU Oradea 0-3 (24-26,22-25,24-26).

In cea de a doua zi a turneului CSU Oradea a inceput foarte bine jocul si si-a adjudecat primul set categoric cu 25-14. Apoi, gazdele au revenit in meci si nu au mai cedat initiativa castigand urmatoarele trei seturi.