Cupe Felix la sah a ajuns la finalul editiei a 30-a

0
Posted May 29, 2018 by Lucian Popa in Altele sporturi

sahS-a încheiat editia a 30-a a Cupei Felix la șah. Competiția efectiv a fost organizată de sociatia Cartis For Sport, Asociaţia Judeţeana de Şah Bihor, Universitatea AGORA Oradea, loc de desfăşurare: Hotel Crișana Băile Felix.

Supriza turneului a fost castigatorul, in persoana unui jucator de 12 ani din India !!!!!

Au mai fost premiati :

Cel mai bun bihorean (loc 28) Csilcser Laszlo

Cel mai bun junior max 16 ani : Reshetar Alexander (loc 18) Ucraina

Juniori max 12 ani :

1.Anghel Iulian CSS 1 Timisoara (loc 25)
2.Vora Ananya India (loc 35)
3.Pataki Dragos Potaissa Turda (loc 53)

Clasament general:

1 10 FM Sadhwani Raunak 2378 IND India 2005/00/00 U14 5½ 2157
2 7 IM Soltanici Ruslan 2405 MDA Moldova 1984/00/00 5½ 2139
3 15 Vachylya Andriy 2199 UKR Ucraina 1997/00/00 5½ 2115
4 3 Omelja Artem 2445 UKR Ucraina 1991/00/00 5½ 2106
5 11 GM Okhotnik Vladimir 2377 FRA Franta 1950/00/00 S65 5½ 2094
6 6 IM Grinev Valeriy 2413 UKR Ucraina 1989/00/00 5½ 2013
7 16 Ceres Dragos 2188 MDA Moldova 2004/00/00 5½ 1897
8 1 GM Nevednichy Vladislav 2532 ROU Cs Politehnica Iasi 1969/00/00 5 2179
9 2 IM Cioara Andrei-Nestor 2450 ROU Cs Universitar Ploiesti 1971/00/00 5 2167
10 14 WIM Terbe Julianna 2217 HUN Ungaria 1997/00/00 5 2152
11 9 IM Manea Alexandru 2402 ROU Cs Universitar Ploiesti 1981/00/00 5 2142
12 4 IM Frolov Artur 2432 UKR Ucraina 1970/00/00 5 2105
13 5 GM Drazic Sinisa 2422 SRB Serbia 1967/00/00 S50 5 2102
14 8 IM Grunberg Mihai-Lucian 2404 ROU Cs Aem Luxten Timisoara 1976/00/00 5 2051
15 13 FM Levay Sorin 2226 ROU Acs Comex Bucuresti 1972/00/00 5 2032
16 28 Petrovskiy Vadim 1965 UKR Ucraina 2007/00/00 U12 5 1861
17 38 Lojpur Nenad 1843 SRB Serbia 1957/00/00 5 1787
18 34 Reshetar Alexander 1878 UKR Ucraina 2002/00/00 U16 5 1716
19 12 GM Kosanovic Goran A 2344 SRB Serbia 1962/00/00 S50 4½ 2072
20 24 NM Helmer Janos 2021 ROU Csm Cluj Napoca 1957/00/00 S50 4½ 1912
21 18 FM Scripcaru George-Daniel 2169 ROU Cs Victoria Techirghiol 1998/00/00 U20 4½ 1908
22 25 CM Casangiu Paul-Horatiu 2008 ROU Clubul De Sah Al Municipiului 1973/00/00 4½ 1873
23 35 CM Fugulyan Grigore 1853 ROU Cs Universitatea Arad 1961/00/00 S50 4½ 1871
24 19 CM Samu Sorin-Mihai 2102 ROU Acs Sah Club Vados Arad 1967/00/00 S50 4½ 1832
25 33 CM Anghel Iulian-Mihai 1919 ROU Css Nr. 1 Timisoara 2006/00/00 U12 4½ 1813
26 21 Peppas Hrisovaladis 2054 UKR Ucraina 2003/00/00 U16 4½ 1798
27 17 FM Lupu Ovidiu-Jean 2184 ROU Cso Cugir 1973/00/00 4 1975
28 30 CM Csilcser Laszlo 1945 ROU Cs Crisul Oradea 1962/00/00 S50 4 1945
29 72 II Vajda Mihaly 1520 ROU Csm Cluj Napoca 1982/00/00 4 1939
30 23 CM Farcas Doru-Marius 2029 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo 1956/00/00 S50 4 1901
31 27 CM Bonte Arghir 1976 ROU Clubul De Sah Al Municipiului 1957/00/00 S50 4 1815
32 31 I Mintau Andrei-Catalin 1941 ROU Cs Universitar Ploiesti 2004/00/00 U14 4 1795
33 32 I Grad Gheorghe 1939 ROU Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 1955/00/00 S50 4 1792
34 37 CM Bartha Andrei 1848 ROU Cs Universitatea Arad 1943/00/00 S65 4 1781
35 73 Vora Ananya 1520 IND India 2006/00/00 U12 4 1764
36 22 I Ambru Dan-Calin 2030 ROU Acs Samus Sah Club Cluj Napoca 1991/00/00 4 1759
37 43 I Marchidan Costica 1812 ROU Clubul De Sah Al An Bucuresti 1983/00/00 4 1707
38 50 I Arghirescu Marius 1740 ROU Clubul Municipal De Sah Speran 1957/00/00 S50 4 1652
39 54 I Morar Ciprian 1723 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 1976/00/00 4 1619
40 60 II Arion Ilie 1702 ROU Cso Cugir 2004/00/00 U14 4 1592
41 48 II Iosif Cornel 1766 ROU Cs Vointa Buzau 1975/00/00 4 1562
42 57 II Meleg Victor 1711 ROU Cs Maris 2003 Targu Mures 1942/00/00 S65 4 1503
43 29 I Breitkopf Francisc 1961 ROU Cs Tinere Sperante Baia Mare 1967/00/00 S50 3½ 1837
44 26 CM Osianu Tudor 1983 ROU Csm Cluj Napoca 1974/00/00 3½ 1812
45 41 I Palii Alex 1822 ROU Cs Universitatea Agora Sport C 2002/00/00 U16 3½ 1752
46 42 I Berintan Teodor 1812 ROU Csm Jiul Petrosani 1946/00/00 S65 3½ 1717
47 74 II Cartis Dan-Cezar 1472 ROU Cs Universitatea Agora Sport C 1967/00/00 S50 3½ 1712
48 36 I Duma Ioan-Gheorghe 1852 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo 1978/00/00 3½ 1709
49 53 I Tat Alin-Sebastian 1733 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo 1975/00/00 3½ 1704
50 39 I Muntoiu Emanoil 1830 ROU Cs Universitar Sibiu 1965/00/00 S50 3½ 1672
51 63 Cavic Goran 1631 SRB Serbia 1958/00/00 3½ 1605
52 55 I Mihalca Imre-Gheorghe 1716 ROU Acs ”la Bunicu” Baia Mare 1960/00/00 S50 3½ 1585
53 79 II Pataki Dragos-Ioan 1376 ROU Cs Sah Club Potaissa Turda 2007/00/00 U12 3½ 1561
54 52 I Pop Viorel 1737 ROU Cs Sah Club Potaissa Turda 1953/00/00 S65 3½ 1499
55 46 WCM Radu Eudochia 1775 ROU Cs Universitatea Arad 1955/00/00 S50 3½ 1491
56 40 I Bujor Mircea 1824 ROU Cs Crisul Oradea 1983/00/00 3½ 1354
57 67 II Caba Victor-Paul 1577 ROU Css Gandirea Oradea 2003/00/00 U16 3½ 1320
58 80 FC Mihincau Marinel-Doru 1364 ROU Cs Universitatea Agora Sport C 1974/00/00 3 1810
59 91 IV Paraschiv Gabriel 1064 ROU Cs Universitatea Agora Sport C 1987/00/00 3 1806
60 20 Kristofori Attila 2091 UKR Ucraina 1976/00/00 3 1789
61 64 Kellner Nikolaus 1629 AUT Austria 1970/00/00 3 1775
62 92 IV Stanea Stelian-Ioan 1024 ROU Cs Chimia Victoria 1968/00/00 S50 3 1774
63 75 CM Hlinschi Mihai 1455 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 1934/00/00 S65 3 1718
64 49 I Paul Marius-Adrian 1764 ROU Cs Universitatea Agora Sport C 1976/00/00 3 1713
65 95 Bardes Bogdan 1001 ROU Cluj-Napoca 1976/00/00 3 1707
66 65 II Hulea Virgil-Florin 1606 ROU Sah Club Ramnicu Valcea 1947/00/00 S65 3 1700
67 71 II Szegedy Matyas 1523 ROU Cs Unio Satu Mare 2008/00/00 U10 3 1673
68 56 I Bruma Ioan 1715 ROU Clubul De Sah Al Municipiului 1952/00/00 S65 3 1603
69 81 II Paul Darius-Bogdan 1341 ROU Cs Universitatea Agora Sport C 2003/00/00 U16 3 1559
70 59 I Szilveszter Sandor 1707 ROU Cs Lacul Ursu Sovata 1982/00/00 3 1545
71 44 I Sandru Nicolae 1809 ROU Cs Universitatea Din Alba Iuli 1961/00/00 S50 3 1520
72 47 I Tanca Ioan 1767 ROU Asociatia Sah Club Bistrita 1959/00/00 S50 3 1460
73 86 II Revnic Radu-Andrei 1129 ROU Cs Sah Club Potaissa Turda 2007/00/00 U12 3 1433
74 62 I Iova Mihai-Cornel 1645 ROU Cs Universitatea Agora Sport C 1943/00/00 S65 3 1392
75 76 II Chereches Marius-Calin 1408 ROU Acs Juvenes Targu Mures 1973/00/00 2½ 1749
76 96 Suciu Gabriel 1001 ROU Oradea 1977/00/00 2½ 1698
77 66 I Costeniuc Gheorghe 1603 ROU Cs Dorna Adristel – Vatra Dorn 1954/00/00 S50 2½ 1636
78 93 IV Beciu Silviu 1021 ROU Sport Club Juventus Bucuresti 1977/00/00 2½ 1599
79 58 I Badescu Marin 1708 ROU Cs Universitar Sibiu 1949/00/00 S65 2½ 1571
80 97 FC Ardelean Horia 1001 ROU Cs Universitatea Agora Sport C 2004/00/00 U14 2½ 1562
81 78 II Constantin Constantin 1393 ROU Cs Universitatea Agora Sport C 1980/00/00 2½ 1549
82 87 II Strajan Andrei-Mihai 1050 ROU Cs Sah Club Potaissa Turda 2009/00/00 U10 2½ 1528
83 69 CM Simion Nicolae 1558 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 1948/00/00 S65 2½ 1486
84 45 CM Cornea Alexandru 1775 ROU Clubul De Sah Al Municipiului 1949/00/00 S65 2½ 1456
85 61 II Cret Gheorghe 1673 ROU Cs Universitatea Agora Sport C 1968/00/00 S50 2½ 1414
86 68 I Roncea Ioan-Aurel 1565 ROU Cm De Sah Alba Iulia 1943/00/00 S65 2½ 1331
87 100 FC Dranga Victor-Andrei 1001 ROU Csm Raraul Campulung Moldoven 2008/00/00 U10 2 1610
88 84 II Albescu Andreea-Monica 1170 ROU Csm Jiul Petrosani 2006/00/00 U12 2 1607
89 77 CM Murg Gheorghe 1403 ROU Cso Cugir 1945/00/00 S65 2 1605
90 94 FC Timbuc Rares-Ioan 1007 ROU Acs Samus Sah Club Cluj Napoca 2009/00/00 U10 2 1357
91 101 FC Leas Denisa-Cristina 1001 ROU Cs Sah Club Potaissa Turda 2008/00/00 U10 2 1236
92 103 FC Rotar Sara-Elena 1001 ROU Csm Cluj Napoca 2009/00/00 U10 1½ 1697
93 90 IV Boros Alexandru 1094 ROU Cs Universitatea Agora Sport C 1989/00/00 1½ 1691
94 82 II Bran Horatiu 1322 ROU Csm Cluj Napoca 1992/00/00 1½ 1494
95 89 II Fulger Vlad-Ioan 1034 ROU Csm Jiul Petrosani 2007/00/00 U12 1½ 1400
96 102 FC Luca Vlad-Andrei 1001 ROU Csm Cluj Napoca 2007/00/00 U12 1½ 1297
97 98 FC Chira Alex 1001 ROU Acs ”la Bunicu” Baia Mare 2011/00/00 U08 1 1330
98 99 FC Cosa Alessia-Ioana 1001 ROU Acs ”la Bunicu” Baia Mare 2007/00/00 U12 1 1246
99 70 II Mitrea Sorin-Ioachim 1545 ROU Cs Juniorul Cluj 1981/00/00 ½ 2184
100 83 II Veres Danut-Mircea 1321 ROU Cs Universitatea Agora Sport C 1957/00/00 S50 ½ 1878
101 88 II Mitrea Alexandra-Ioana 1048 ROU Cs Juniorul Cluj 2008/00/00 U10 ½ 1830
102 51 I Socaci Dominik 1739 ROU Asociatia Sah Club Bistrita 1992/00/00 ½ 1001
103 85 II Lupu Filofteia-Angela 1130 ROU Cso Cugir 2004/00/00 U14 0 1777

Fond de premiere: 10.000 lei
General
1. 2.500 lei 2. 1.800 lei 3. 1.500 lei 4. 1.000 lei 5. 800 lei 6. 500 lei 7. 400 lei
8. 350 lei
Jucători cu ELO cuprins între 1801 şi 2100
1. 200 lei 2. 150 lei
Jucători cu ELO mai mic de 1800
1. 200 lei 2. 150 lei
Cel mai bun Bihorean
1. 250 lei
Juniori ( max.16 ani )
1. 200 lei
Juniori ( max.12 ani )
1. cupa 2. cupa 3. cupa


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)