Luceferii invinsi de sepcile rosii la Cluj-Napoca

1
Posted July 7, 2018 by Lucian Popa in Fotbal

atacDisputat sâmbătă 7 iulie în Parcul Sportiv ,,Iuliu Haţieganu”, meciul amical dintre Universitatea Cluj şi Luceafărul Oradea s-a încheiat cu victoria gazdelor, 2-0.

Prima repriză a început echilibrat şi a continuat aşa până la final, cei doi portarii neavând foarte mult de muncit.

În schimb, la câteva minute de la startul reprizei secunde atacantul venit de la CFR Cluj II, Marius Coman, a deschis scorul pentru “U”, 1-0. ,,Studenţii” au ajuns de mai multe ori la poarta adversă, dar fără succes. În ultimele minute de joc, noul-venit Dumitrescu a mărit avantajul Universităţii cu un şut din interiorul careului, 2-0, acesta fiind şi scorul final al partidei. cjcluj.ro

Echipa de start a Universităţii Cluj: Dinu – Căpușă, Cordoș, Kosnic, Taub – Dumitrescu, Kofi, Florescu – Ursu, Ene, Hațiegan

Echipa de start a Luceafărului Oradea: Miron – Torişte, Lung, Luduşan, Ban – Mitrică, Stoenac, Prejmăreanu, Ititescu – Codoban, S.Pop,

Un comentariu

1.
    un bihorean

Am fost la meci…dar vad ca au plecat mai toti, nu doar o serie, Goia, Valies, Tanc, Oros, Balea, Rusu. Gudea, Pop, Antohi, Chiorean, Rosu? Astia toti sunt out?…