FCSB ajunge cu sansa in play-off-ul Ligii Europa

0
Posted August 17, 2018 by Lucian Popa in Fotbal

hajdukFormaţia FCSB s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa, după ce a învins, joi seară, pe Arena Naţională, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa Hajduk Split, în manşa secundă a turului trei preliminar al Ligii Europa, partidă la care Harlem Gnohere a marcat ultimul gol în minutul 90+3. În tur, scorul a fost 0-0.
Joi seară, au marcat Gnohere ’55 (penalti), ‘90+3 pentru FCSB şi Said ’81 pentru Hajduk.

În minutul 53, Nedelcu a fost rănit la nas de un obiect aruncat din tribună. El a avut nevoie de îngrijiri timp de câteva minute, deoarece îi sângera nasul.

1-0: Gnohere a transformat un penalti acordat pentru un henţ în careu.

1-1: Said a înscris cu capul din şase metri, după o pasă de la Jairo.

2-1: Scorul final a fost stabilit de Gnohere, cu capul, din trei metri, după o centrare a lui Benzar.

Campioana României, CFR Cluj, a învins echipa armeană Alaşkert Erevan, scor 5-0, şi s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa.
Joi seară, în meciul din manşa secundă a turului trei preliminar, golurile au fost marcate de Culio ’19 (penalti), Omrani ’45+1, ’62, Hoban ’78 şi Mailat ’90+2.

În tur, CFR s-a impus, scor 2-0.