CAO cedeaza pe propriul teren, studentii pierd in prelungiri

0
Posted September 26, 2018 by Lucian Popa in Fotbal

rsz_img_20180926_170347Miercuri 26 septembrie a fost o zi destul de plină pentru fotbalul bihorean. După-amiaza s-au desfășurat jocurile din cadrul sferturilor de finală ale Cupei Romaniei faza pe judet, sezon 2018 – 2019.

Deși părea un meci echilibrat, pe Stadionul Municipal CAO a fost depășită clar de adversar din Oșorhei mult mai matură și experimentată. Gazdele au aliniat o formulă de echipă cu unii jucători care au evolaut mai puțin iar evoluția acestora a fost ștearsă. Una peste alta diferența a existat, dar cu siguranță că alta e fața echipei orădene în campionat.

Unirea Livada a învisn la limită și a ajuns în semifinale, în timp ce liderul CSC Sânmartin a câștigat, așa cum era de așteptat la Ștei. Studenții au cedat în prelungiri, după ce la finele timpului regulamentar scorul a fost egal 3-3.