Succes categoric al luceferilor in Cupa Romaniei

0
Posted September 11, 2018 by Lucian Popa in Fotbal

cermeiTurul 4 al Cupei României a opus în cursul după-amiezii de marți 12 septembrie la Cermei, Gloria Lunca Teuz și Luceafărul Oradea, care a pierdut în urmă cu trei zile cu UTA, în etapa a 6-a a ligii secunde. Experiența net superioară a bihorenilor care evoluează într-un eșalon mai mare a făcut ca aceștia să se impunăcu scorul de 4-1 (1-0).

Ludușan a înscris primul gol al partidei după doar 10 minute de joc, pentru ca Dulca să mărească diferența la două minute de la reluarea părții secunde.

Gazdele resimt șocul, Țâră și nou intratul Peter duc scorul la 4-0. Golul de onoare al gazdelor a fost înscris în cele din urmă de Vlad.

Cermei: Stănilă – Dolga, Varga (53 Vlad), Gal – Polgar, Mihuța, Tănase, Sabău – Prună, Deta (58 Deta) – Matiș (68 Capătă).

Luceafărul: Moroz – Drăgan, Core, Opriș (32 Dulca), Băican – Mitrică (70 Peter), Chiorean, Codoban, Gunie – Ludușan, Țâră (79 Pop).