Claudiu Keseru, hattrick de senzatie pentru Ludogoret

0
Posted October 7, 2018 by Lucian Popa in Fotbal

keseAtacantul Claudiu Keșeru (foto) a reușit un hattrick de senzație pentru echipa Ludogoreț Razgrad, în ultimul meci jucat în campionatul Bulgariei.

Formația românului s-a impus extrem de clar, scor 4-0, în partida jucată, duminică, în deplasare, în fața formației Botev Vrața, într-o partidă din etapa cu numărul 11.

Claudiu Keșeru a fost folosit pe toată durata întâlnirii, în timp ce fundașii Cosmin Moți și Dragoș Grigore nu au fost incluși în lot de antrenorul brazilian Paulo Autuori. Oaspeții au deschis scorul foarte repede prin Jody Lukoki, dar apoi a intrat în acțiune atacantul echipei naționale a României.

Claudiu Keșeru este lider în clasamentul golgheterilor din Bulgaria, după hattrick-ul reușit pentru Ludogoreț
Claudiu Keșeru și-a început show-ul în minutul 20, l-a continuat în minutul 39 și a făcut hattrick-ul cu două minute înainte de pauză, ajungând astfel la opt goluri marcate pentru Ludogoreț Razgrad în campionat și fiind lider în clasamentul gogheterilor. Toate golurile internaționalului român pot fi văzute aici.
În partea secundă, Ludogoreț Razgrad a redus motoarele și astfel partida s-a încheiat cu scorul de 4-1. În urma acestei victorii, echipa românilor a urcat pe primul loc în clasamentul din Bulgaria, cu 26 de puncte, unul mai mult decât rivalele Levski și ȚSKA Sofia.

Un alt român care a marcat în acest weekend în Europa este atacantul Adrian Petre. Internaționalul de tineret a adus victoria echipei sale, Esbjerg, scor 2-1, în deplasare, în meciul cu Horsens, din etapa cu numărul 12 din Danemarca. Petre, care a fost schimbat în minutele de prelungire, a transformat un penalty și a dus-o pe nou promovata Esbjerg pe locul patru.