Echipa lui Erik Lincak cedeaza total inititiva dupa pauza

0
Posted October 31, 2018 by Lucian Popa in Fotbal

atacMarţi, 30 octombrie s-au desfășurat primele meciurile din optimile de finală ale Cupei României. FC Hermannstadt a reușit o victorie lejeră la Târgu Mureș cu Voluntari, Craiova a înors după pauză pentru ca Viitorul să aibă nevoie de lovituri de departajare pentru calificare.
Iată o parte din rezultate

Marţi:
1AFC Hermannstadt – FC Voluntari 3-0
Turris-Oltul Turnu Măgurele – CSU Craiova 1-4
CSM Politehnica Iaşi – FC Viitorul 3-5
Programul meciurilor miercuri:
16:00 CS Mioveni – Sepsi OSK Sf. Gheorghe (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport);
19:00 FC Universitatea Cluj – AFC Astra (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport);
21:45 Gaz Metan Mediaş – CFR 1907 Cluj (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus);
Joi:
19:00 AFK Csikszereda – Dinamo (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus);
21:45 Dunărea Călăraşi – FCSB (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus).
În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare.