Nationala fara identitate si cu o valoatre limitata!!!

0
Posted October 14, 2018 by Lucian Popa in Fotbal

romaniaReprezentativa României este la egalitate cu Serbia, scor 0-0, pe Arena Naţională, meciul contând pentru grupa 4 a seriei C a Ligii Naţiunilor.
În minutul 45+1, Tadici a ratat un penalti acordat pentru un fault a lui Tamaş la Gacinovici. Gabriel Tamaş a fost eliminat.

Imediat după startul jocului, partida a fost întreruptă aproape două minute din cauza fumigenelor şi petardelor aprinse de fani. În prima repriză, fanii au scandat trivialităţi la adresa PSD.

România: 12. Tătărușanu – 6. Manea, 4. Tamaș, 22. Săpunaru-cpt., 3. Toșca – 5. Băluță, 18. Marin – 10. Maxim (9. Rotariu 71′), 23. Stanciu, 21. Drăguș (14. Nedelcearu, 45+3′) – 19. Țucudean (13 Keșeru 80′). Selecționer: Cosmin Contra
Rezerve: 1. Pantilimon, 16. Niță – 2. Benzar, 8. Stoian, 11. Bancu, 17. Tănase, 20. Mitriță

Serbia: 12. Rajković – 2. Rukavina, 4. Milenković, 13. Veljković, 3. Rodić (21. Miletić 77′) – 19. Lukić, 6. Maksimović – 14. Gaćinović (20. Milinković-Savić 63′), 10. Tadić-cpt., 18. Radonjić – 9. Mitrović. Selecționer: Mladen Krstajić
Rezerve: 1. Dmitrović, 23. Jovanović – 5. Spajić, 7. Živković, 8. Prijović, 15. Vuković, 16. Jovičić, 17. Kostić