Horia Tecau si Jean Julien Rojer cedeaza in finala de la Paris

0
Posted November 4, 2018 by Lucian Popa in Tenis

tecauEchipa formată din Horia Tecău și Jean-Julien Rojer (foto, România/Olanda) a pierdut, duminică, marea finală a Masters-ului de la Paris, dotat cu premii de 4,87 milioane de euro, scor 6-4, 6-4, împotriva echipei Marcel Granollers/Rajeev Ram (Spania/SUA). Meciul a durat o oră și 12 minute.

Primul set a început tipic pentru un meci de dublu masculin, fiecare echipă făcându-și serviciul la 0. Au urmat trei break-uri, dintre care două ale echipei Granollers/Ram, care au decis prima parte a partidei. Cele două cupluri au servit fără greșeală până la final și setul s-a terminat cu scorul de 6-4.