Categories Volei

Antrenament cu public pentru studentele oradence

DSC_0087Campionatul Național al diviziei A2 la volei feminin a programat Sâmbătă 9 februarie, în etapa a 16-a, la Sala Polivalenta a Universității din Oradea, jocul dintre echipa CSU Oradea și CSM Sighetul Marmației.
Studentele orădene s-au impus cu 3-0, partida a fost una dominată de echipa gazdă, experiența superioară a universitarelor orădene fiind decisivă. Oaspetele au trebuit sa se recunoască învinse în aproximativ o
oră de joc. Setul 1 a fost câștigat la 9, apoi gazdele au caștigat setul doi cu 25-16.
În urma schimbărilor efectuate,dar și pe fondul unei relaxări ale echipei gazdă, oaspetele au reușit să conducă cu 12-8 și 16-13, în setul trei, însă lucrurile au revenit la normal, atunci când gazdele s-au mobilizat și au strâns rândurile, incheind setul 3 cu 25-19.

În urma obținerii victoriei cu numărul 11 în acestă ediție de campionat CSU Oradea rămâne pe locul trei iar echipa Sighetul Marmaței pe locul 8. Echipa CSU Oradea: Fîcă Iuliana (căpitan), Radu – Fîcă Maria, Pașca Anca, Haidu Roxana, Adamcsik Daiana, Maxim Andreea, Măran Andreea, Breban Alexandra, Pura Mădălina, Blaj Giulia, Bikfalvi Alexandra, Rizea Antonia. Antrenor:  Szabo-Alexi Mariana.