Egal cu goluri intre doua rivale din Liga a 2-a

utaUTA și Luceafărul Oradea s-au întâlnit sâmbătă într-un meci amical disputat pe terenul sintetic al Stadionului Motorul din Arad. La finele jocului, scorul a fost egal 1-1 (0-0).

Cu cinci minute înainte de final, gazdele au deschis scorul, mingea centrată din corner a ajuns pe capul lui D. Popa, iar acesta l-a învins pe portarul advers: 1-0. Din păcate, la doar două minute, egalitatea a revenit pe tabelă, Drăgan marcând din colțul careului mic, după ce mingea a ajuns cu puțin noroc la el.

UTA: Orlic – Costin, Iuga, Şeroni, Copaci – Coulibaly, Matei, Vadim – Rus, Lazovic, Kanda. Au mai evoluat: Bodea – Isac, D. Popa, Melinte, El. Hasni, Ivan, Hrezdac, Merian. Luceafărul: Moga – Wanya, Oros, Băican, Mojieda, Mitrică, Chiorean, Lu, Dulca, Pop, Paraschiv. Au mai evoluat: Moroz – Roşu, Drăgan, Ciul, Lasconi, Core, Luduşan, Preoteasa.