Categories Tenis

Simona Halep victorie in stil de mare campioana

INDIAN WELLS, CALIFORNIA - MARCH 10: Simona Halep of Romania celebrates a point against Kateryna Kozlova of Ukraine during their women's singles third round match on Day 7 of the BNP Paribas Open at the Indian Wells Tennis Garden on March 10, 2019 in Indian Wells, California. (Photo by Yong Teck Lim/Getty Images)

Simona Halep a întâlnit-o pe Kateryna Kozlova (Ucraina, 114 WTA) în turul al treilea al turneului Premier Mandatory de la Indian Wells. Partida de pe Terenul Central a fost în cele din urmă câștigată de româncă cu scorul de 76-6, 7-5, după mai bine de o oră și jumătate.

Primul set a fost dominat de Simona Halep (foto) care a avut avantaj mereu, dar nu a găsit soluția să închidă setul. A urmat un al doilea act în care din nou Simona halep, cu o experiență net superioră a făcut diferența prin lovitură extrem de bine plasate.