Debut cu gol pentru Alexandru Mitrita la MLS

Mar 10, 2019; New York, NY, USA; New York City FC midfielder Alexandru Mitrita (28) plays the ball past D.C. United midfielder Russell Canouse (4) during the second half at Yankee Stadium. Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports

Alexandru Mitriţă a marcat primul său gol în MLS, în meciul pe care echipa lui, New York City FC, l-a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-2 (1-1), cu Los Angeles FC.
Mitriţă (foto în albatru) a deschis scorul, în minutul 39, după o acţiune personală, dar mexicanul Carlos Vela a egalat, în minutul 43. Ring le-a adus din nou pe gazde în avantaj, în minutul 62, dar Vela a egalat încă o dată, în minutul 76, din penalti.
Mitriţă a jucat tot meciul şi a primit un cartonaş galben, în minutul 90.

New York City FC nu a câştigat încă, în acest sezon, dar nici nu a pierdut, înregistrând trei remize în tot atâtea partide.