Oradeanul George Zima si Energeticianul, ”pe sticla”, in deplasarea de la Ploiesti

0
Posted March 12, 2019 by Lucian Popa in Fotbal

geiorfeS-au desfăşurat deja trei etape de Liga 2 în 2019 şi lupta pentru promovare a rămas la fel de strânsă. Niciuna dintre primele cinci echipe nu a pierdut, s-au înregistrat câteva egaluri, însă diferenţa de puncte a rămas una la fel de mică, astfel că schimbările de poziţii în clasament se pot produce la orice pas greşit.

Lupta pentru promovare, cât şi cea pentru evitarea retrogradării sunt printre cele mai stânse în ultimele ediţii ale Ligii 2, astfel că în fiecare weekend sunt meciuri interesante.

Televiziunile şi FRF au învăţat ceva după înjurăturile primite la meciul dintre ”U” Cluj şi ASU Politehnica.

N-au mai făcut programul doar o etapă, ci au stabilit pentru trei. Pentru cea care s-a încheiat în weekendul trecut, aceasta care are loc la finalul săptămânii aflate în curs, dar şi pentru cea de peste două săptămâni.

Doar un singur bihorean va fi la tv, și anume George Zima (foto alături de tatăl său, Ștefan), cel care este antrenor la Energeticianul. Din păcate pentru el, joacă marți la Ploiești, pentru ca sâmbătă să fie programat acasă cu Mioveni, timpul de refacere fiind foarte scurt.

Programul etapei a 25-a:

vineri, 15 martie, ora 17:30
CS Mioveni – Chindia Târgovişte – DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

sâmbătă, 16 martie, ora 11:00
UTA Arad – Luceafărul Oradea – TV Arad
ACS Poli Timişoara – Academica Clinceni – DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV
Dacia Unirea Brăila – CS Baloteşti
SSC Farul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu
Daco-Getica Bucureşti – Metaloglobus Bucureşti
FC Argeş – ASU Politehnica Timişoara

sâmbătă, 16 martie, ora 15:00
Aerostar Bacău – Universitatea Cluj – DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

duminică, 17 martie, ora 11:00
Ripensia Timişoara – Sportul Snagov – DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

marţi, 19 martie, ora 19:30
Petrolul Ploieşti – Energeticianul – DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

Programul etapei a 26-a:

sâmbătă, 23 martie, ora 11:00
Luceafărul Oradea – Aerostar Bacău
Energeticianul – CS Mioveni
CS Baloteşti – Ripensia Timişoara
Pandurii Târgu Jiu – Dacia Unirea Brăila
Metaloglobus Bucureşti – SSC Farul Constanţa

sâmbătă, 23 martie, ora 13:00
Academica Clinceni – UTA Arad – DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

duminică, 24 martie, ora 13:00
Sportul Snagov – ACS Poli Timişoara – DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

duminică, 24 martie, ora 15:30
Chindia Târgovişte – Daco-Getica Bucureşti – DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

duminică, 24 martie, ora 18:00
ASU Politehnica Timişoara – Petrolul Ploieşti – DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV

duminică, 24 martie, ora 20:00
Universitatea Cluj – FC Argeş – DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)