Sportivii oradeni urca pe podium la Campionatele Nationala de Culturism

0
Posted March 20, 2019 by Lucian Popa in Altele sporturi

elenaÎn urmă cu câteva zile, Sala Polivalenta din Bistrita, a găzduit etapele zonale ale Campionatele Naționale de Culturism și Fitness PRONutriton 2019, Zona B Transilvania.
În cadrul aceastei competiții, CS Heredeu Gold Gym Oradea a fost reprezentat de urmatorii sportivi:
Halacu Elena (foto) – locul I, Ia categoria Bikini Fitness Senioare Open;
Hurban Bianca – locul III, la categoria Bikini Fitness Junioare Open;
Baciu Daniela – locul I, la categoria Woman Wellness Fitness Open;
Chis Kevin, care a fost clasat pe locul III, la categoria Culturism Juniori Mici +70 Kg;
Pop Leonard – locul VI, la categoria Men’s Physique Juniori 16-21 ani Open.
În urma acestor rezultate, Clubul CS Heredeu Gold Gym a fost clasată pe locul III, dintre cele 21 de cluburi participante.
”Suntem foarte mandri de ei si de rezultatele obtinute si le dorim pe viitor să le îmbănățățim. Avem o echipă destul de competitivă și vom încerca să obținem pe viitor rezultate cel puțin la fel de bune” declara Remus Heredeu, administrator CS Heredeu Gym Gold.