Steienii produc una dintre surprizele rundei

0
Posted March 23, 2019 by Lucian Popa in Fotbal

fotSâmbătă 23 martie s-au desfășurat primele jocurile din cadrul etapei a 18-a a Ligii a 4-a de fotbal Bihor.
Așa cum era de așteptat, cele două formații cu pretenții la promovare și anume CSC Sânmartin și CAO Oradea au obținut noi victorii concludente. Din păcate, cei din Salonta au avut doi jucători accidentați grav, unul eliminat iar etapa viitoare vor avea mari probleme de efectiv.

Surprinde succesul categoric obținut de cei din Ștei în fața studenților orădeni, au fost depășiți de o echipă mult mai ambițioasă. După înfrângerea din etapa precedentă cei din Borș au reușit o victorie la limită la Aleșd, în timp ce Sântandreiul leagă victoriile acasă, depășind clar Beiușul, o echipă în derivă.

Iată rezultatele rundei:
CSC Sânmartin – CS Săcueni 4-0
CSO Ştei – FC Universitatea Oradea 4-0
CS Diosig – Clubul Sportiv Oşorhei 2-3
Unirea Embrak Livada – CS Unirea Valea lui Mihai 2-2
ACS CAO 1910 Oradea – CSM Olimpia Salonta 6-0
Crişul Aleşd – CS Viitorul Borş 0-1
Sântandrei – CS Bihorul Beiuș 4-0
CS Mădăras a stat.

Clasament:

1 CSC Sânmartin 17 14 3 0 48 12 45p
2 ACS CAO 1910 Oradea 17 13 2 2 56 10 41p
3 Clubul Sportiv Oşorhei 17 9 3 5 35 27 30p
4 Unirea Embrak Livada 17 8 4 5 31 24 28p
5 CS Unirea Valea lui Mihai 17 8 4 5 31 36 28p
6 CS Viitorul Borş 17 8 2 7 39 23 26p
7 FC Universitatea Oradea 17 7 4 6 31 23 25p
8 CS Diosig Bihardioszeg 16 8 1 7 34 27 25p
9 CSC Crişul Sântandrei 16 7 2 7 25 27 23p
10 CSM Olimpia Salonta 16 7 0 9 17 28 21p
11 CS Mădăras 16 5 1 10 20 45 16p
12 CSO Ştei 17 4 2 11 22 39 14p
13 Crişul Aleşd 17 4 1 12 29 55 13p
14 CS Bihorul Beius 16 3 3 10 13 32 12p
15 CS Săcueni 17 2 4 11 18 41 10p

Etapa viitoare a 19-a:

Sambata, 30 Martie 2019, 11:00Teren: Municipal/Liberty / Salonta
CSM Olimpia Salonta – CS Diosig Bihardioszeg
Sambata, 30 Martie 2019, 11:00Teren: Comunal / Borş
CS Viitorul Borş – Unirea Embrak Livada
Sambata, 30 Martie 2019, 11:00Teren: Francisc Matei / Beiuş
CS Bihorul Beius – CSO ŞteiCSO Ştei
Sambata, 30 Martie 2019, 11:00Teren: Universitate / Oradea
FC Universitatea Oradea – ACS CAO 1910 Oradea
Sambata, 30 Martie 2019, 13:00Teren: Tricolorul / Alparea
Clubul Sportiv Oşorhei – CS MădărasCS Mădăras
Sambata, 30 Martie 2019, 13:00Teren: Unirea / Valea lui Mihai
CS Unirea Valea lui Mihai – CSC Crişul Sântandrei
Sambata, 30 Martie 2019, 15:00Teren: Orăşenesc / Săcueni
CS Săcueni – Crişul Aleşd
CSC Sânmartin va sta.


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)