Categories Fotbal

Victorii pe linie pentru cele doua favorite la promovare

rsz_img_20190309_161314În perioada 9-10 martie s-au desfășurat jocurile din cadrul etapei a 16-a a Ligii a 4-a de fotbal Bihor.

Unul dintre cele mai interesante jocuri a avut loc la Sântion, acolo unde ”gazdele” de la CSC Sînmartin s-au impus lejer în fața unei echipe de pe podium.

Învingătorii și-au asigurat victoria încă de la pauză în condițiile în care antrenorul principal al formației vizitatoatre a lipsit de la meci, din motive obiective.

De asemenea CAO Oradea a obținut un nou succes la capătul unui meci în care au făcut o mare risipă de efort. Până la marcarea primelor două goluri, disputa a fost destul de echilibrată, pe alocuri chiar haotică, lucru prevăzut după o asemenea pauză îndelungată. Din nou Sergiu Ciocan cu o triplă s-a făcut remarcat cu largul concurs al fundașilor adverși.

Borșul cu un nou antrenor pe bancă tehnică în persoana lui Lucian Stance câștigă lejer la Mădăras în timp ce la Livada jocul nu s-a mai realuat după pauză.

La scorul de 0-1, a avut loc un incident izolat la vestiar iar meciul nu s-a mai realut.

CS Mădăras – CS Viitorul Borş 0-4
Unirea Embrak Livada – FC Universitatea Oradea meci întrerupt după primele 45 minute la scorul de 0-1.
CSC Crişul Sântandrei – CSO Ştei 3-2