Atletismul bihorean pare sa aiba viitor

0
Posted June 4, 2019 by Lucian Popa in Atletism

atlÎn urmă cu câteva zile a avut loc la Cluj-Napoca, campionatul national ce copii I – et. zona – 31.05.2019 – Cluj-Napoca

Iată rezultatele complete:

copii 1

Loc 1 Nistor Maya – înălțime – 1,40 m

Loc 1 Carbunar Ecaterina – lungime – 5,15 m

Loc 1 Brege Alexia – 200 MG – 35,73 s

Loc 1 Olah Robert – 60 mg – 11,30 s

Loc 2 Olah Robert – 200 mg – 33,90 s

Loc 2 Albu Rareș – înălțime – 1,35 m

Loc 3 Sabău Raisa – lungime – 4,66 m

Loc 3 Albu Remus – 80 m – 10,51 s

Loc 5 Miklovits Linett – 1500 m – 5:23,21 min.

Campionatul Național Regional – regiunea Nord-Vest – 1.06.2019 Cluj-Napoca

copii 2

Loc 1 Sîngeorzan Antonia – triatlon 2 (50 mg – lungime – 600 m) – 1260 pct

Loc 2 Mezosi Petra – triatlon 2 – 1242 pct

Loc 3 Trip Mădălin – triatlon 2 – 1082 pct.

Loc 4 Ungur Giulia – triatlon 2 – 1005 pct.

Loc 5 Sturz Carla – triatlon 2 – 994 pct.

copii 3

Loc 1 Negreanu Vanessa – triatlon -1(50 m – înălțime – 600 m ) – 971 pct.

Loc 3 Muntean Ana – triatlon 2 – 843 pct.

Loc 5 Sturz Carla – triatlon 2 – 994 pct.

Au mai participat: Kato Petra, Balogh David, Micaci Cristina – Sofia

Antrenori: Preda Mariana, Preda Virgiliu, Fărcuț Florina, Laza Călin, Benyi Laszlo, Olah Robert-Stefan

Campionatul Național et.I j2, j3 31.05 – 1.06.2019 București

J2

Loc 1 Antal Gergo – inaltime – 1,85 m

Loc 3 Sabau Horatiu – triplusalt – 13,14 m

antrenor: Preda Virgiliu

Loc 4 Boldi Ionuț – 400 mg – 59,24 s

Loc 4 Potra Szamanta – 800 m – 2:29,34 min

antrenor: Olah Robert

Loc 5 Brindas Larisa – triplusalt – 11,01 m

antrenor: Preda Virgiliu

Loc 6 Potra Szamanta – 400 m – 62,49 s

Loc7 Coita Denisa – 100 m – 13,08 s

J 3

Loc 1 Sfarlea Daria – suliță – 33,

antrenor: David Liviu

Loc 1 Bulzan Jonathan – octatlon –

antrenor: Benyi Laszlo

Loc 3 Barcui Alexandra – 1500 m Obst. – 5:50,21 min

Loc 3 Bărcui Alexandra – 800 m – 2:28,28 min

antrenor: Olah Robert

Loc 3 Marcu Nola – inaltime – 1,45 m

Loc 4 Cadar Sara – lungime – 4,78 m

Loc 6 Trip Alexandru – triplusalt – 11 04 m

antrenor: Preda Virgiliu

De asemenea atleții pregătiți de Florin Indrie de la Colegiul Național Mimiahi Eminescu au obținut rezultatele:
Loc 1 Rengle Alesia – inaltime- 1,70
Loc 1 Veres Andrei – 400 mg – 56,65 s
Loc 2 Fandly Mark – 800 m – 1:56 min
Loc 6 Mihnea Daria – 100 m – 12,68 s


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)