FCSB se poate gandi la faza urmatoare a competitiei

ascentFCSB a reușit o victorie liniștitoare în Armenia, în meciul din turul 2 preliminar al Europa League. FCSB a câștigat cu 3-0 meciul cu FC Alashkert, toate cele trei goluri fiind marcate în repriza secundă.
După o primă repriză fără gol, FCSB a reușit deschiderea scorului prin Florin Tănase, în minutul 60, după o serie de gafe ale armenilor. În minutul 68 Iulian Cristea a majorat scorul, cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Vînă. În minutul 81, Florinel Coman a marcat golul trei cu un voleu spectaculos.

ALASHKERT: Cancarevic – Voskanyan, Ishkhanyan, Daghbashyan, Mkoyan – Coelho Andrade, Sekulic, Grigorayan, Hayrapetyan, Nenadovic – Tankov. Antrenor: Abraham Khashmanyan

FCSB: A. Vlad – Ov. Popescu, Planic, I. Cristea, L. Filip – Fl. Tănase, Nedelcu, Vână – Man, Hora, Fl. Coman. Antrenor: Abraham Khashmanyan

Returul va avea loc pe 1 august, la Giurgiu, de la 21:30, și va fi în direct la PRO TV.

În cazul în care se va califica FCSB va juca în turul trei, cu învingătoarea dintre Mlada Boleslav (Cehia) și Ordabasy Shymkent (Kazahstan).