George Puscas a bigat primele minute la Inter in turneul asiatic

inteInter Milano, cu fotbalistul român George Puşcaş folosit din minutul 78, a fost învinsă de Juventus la lovituri de departajare, cu 4-3, scorul fiind 1-1 după 90 de minute, într-un meci amical disputat miercuri în oraşul chinez Nankin în cadrul International Champions Cup.

Eroul torinezilor a fost portarul Gianluigi Buffon, ce a apărat trei lovituri de departajare. Goalkeeperul de 41 de ani a revenit în această vară la Juve, după un sezon la PSG.

Inter a deschis scorul prin autogolul lui Matthijs de Ligt din minutul 10. De Ligt, cel mai scump fundaş din istoria fotbalului, a debutat miercuri la Juve. Cristiano Ronaldo a egalat în minutul 68, din lovitură liberă.

Puşcaş a transformat lovitura sa de departajare. Pentru Inter au mai înscris de la punctul cu var Joao Mario şi Barella, iar Ranocchia, Longo şi Borja Valero şi au ratat. Pentru Juve au transformat Joao Cancelo, Cristiano Ronaldo, Can şi Demiral, iar Rabiot şi Bernardeschi au ratat.