Vineri incepe Campionatul National de minifotbal la Oradea

rsz_img_20180616_162309Cea mai importanta competitie de minifotbal a anului, Campionatul National, are loc in acest an la Oradea, intre 4 si 7 iulie. Jocurile vor avea loc la Baza Sportiva Tineretului, Str. Matei Basarab nr. 4 (în incinta Liceul cu Program Sportiv Bihorul).

La competitie s-au calificat 19 echipe prin intermediul celor 4 campionate regionale din perioada 8-10 iunie, iar campioana locala, Bad Boys Oradea, este calificata direct. Detinatoarea trofeului de anul trecut de la Alba Iulia este echipa MAV Sports Timisoara, care a invins in finala pe Extraterestrii Bistrita cu scorul de 3-1.

Grupe si program complet, Campionatul National, Oradea 2019

GRUPA A

ECHIPA
A1 Nova Vita Targu Mures
A2 Old Boys Bucuresti
A3 FC Hermannstadt Sibiu
A4 VLD Trans Baia Mare
A5 Bad Boys Oradea

DATA ORA TEREN JOCUL
04 IUL. 22:00 1 OLD BOYS BUCURESTI – BAD BOYS ORADEA
05 IUL. 09:00 1 FC HERMANNSTADT SIBIU – VLD TRANS BAIA MARE
05 IUL. 14:00 1 OLD BOYS BUCURESTI – FC HERMANNSTADT SIBIU
05 IUL. 14:00 2 NOVA VITA TG MURES – VLD TRANS BAIA MARE
05 IUL. 19:00 1 BAD BOYS ORADEA – FC HERMANNSTADT SIBIU
05 IUL. 19:00 2 NOVA VITA TG MURES – OLD BOYS BUCURESTI
06 IUL. 09:00 1 BAD BOYS ORADEA – VLD TRANS BAIA MARE
06 IUL. 09:00 2 FC HERMANNSTADT SIBIU – NOVA VITA TG MURES
06 IUL. 14:00 1 BAD BOYS ORADEA – NOVA VITA TG MURES
06 IUL. 14:00 2 VLD TRANS BAIA MARE – OLD BOYS BUCURESTI

GRUPA B
ECHIPA
B1 La Bolta Alba Iulia
B2 MFC Corvinul 2011 Hunedoara
B3 Tazmannschaft Bucuresti
B4 Fratelli Bianconeri Galati
B5 Dia Guard Divino Zalau

DATA ORA TEREN JOCUL
05 IUL. 10:00 1 DIA GUARD DIVINO ZALAU – LA BOLTA ALBA IULIA
05 IUL. 10:00 2 FRATELLI BIANCONERI GALATI – CORVINUL HUNEDOARA 2011
05 IUL. 15:00 1 CORVINUL HUNEDOARA 2011 – TAZMANNSCHAFT BUCURESTI
05 IUL. 15:00 2 LA BOLTA ALBA IULIA – FRATELLI BIANCONERI GALATI
05 IUL. 20:00 1 TAZMANNSCHAFT BUCURESTI – FRATELLI BIANCONERI GALATI
05 IUL. 20:00 2 CORVINUL HUNEDOARA 2011 – DIA GUARD DIVINO ZALAU
06 IUL. 10:00 1 FRATELLI BIANCONERI GALATI – DIA GUARD DIVINO ZALAU
06 IUL. 10:00 2 TAZMANNSCHAFT BUCURESTI – LA BOLTA ALBA IULIA
06 IUL. 15:00 1 DIA GUARD DIVINO ZALAU – TAZMANNSCHAFT BUCURESTI
06 IUL. 15:00 2 LA BOLTA ALBA IULIA – CORVINUL HUNEDOARA 2011

GRUPA C
ECHIPA
C1 Juventus Sibiu
C2 Extraterestrii Bistrita
C3 Autovip Garden Salaj
C4 Danco Pro Bucuresti
C5 MAV Sports Timisoara

DATA ORA TEREN JOCUL
05 IUL. 11:00 1 MAV SPORTS TIMISOARA – JUVENTUS SIBIU
05 IUL. 11:00 2 DANCO PRO BUCURESTI – EXTATERESTRII BISTRITA
05 IUL. 16:00 1 JUVENTUS SIBIU – DANCO PRO BUCURESTI
05 IUL. 16:00 2 EXTRATERESTRII BISTRITA – AUTOVIP GARDEN SALAJ
05 IUL. 21:00 1 AUTOVIP GARDEN SALAJ – DANCO PRO BUCURESTI
05 IUL. 22:50 1 EXTRATERESTRII BISTRITA – MAV SPORTS TIMISOARA
06 IUL. 11:00 1 DANCO PRO BUCURESTI – MAV SPORTS TIMISOARA
06 IUL. 11:00 2 JUVENTUS SIBIU – AUTOVIP GARDEN SALAJ
06 IUL. 16:00 1 JUVENTUS SIBIU – EXTRATERESTRII BISTRITA
06 IUL. 16:00 2 MAV SPORTS TIMISOARA – AUTOVIP GARDEN SALAJ

GRUPA D
ECHIPA
D1 Luxury Team Bucuresti
D2 Sistema Arad
D3 Ajax Dulcisimo Galati
D4 AS Glissando Timisoara
D5 Young Boys Targoviste

DATA ORA TEREN JOCUL
05 IUL. 12:00 1 YOUNG BOYS TARGOVISTE – LUXURY TEAM BUCURESTI
05 IUL. 12:00 2 AS GLISSANDO TIMISOARA – SISTEMA ARAD
05 IUL. 17:00 1 SISTEMA ARAD – AJAX DULCISIMO GALATI
05 IUL. 17:00 2 LUXURY TEAM BUCURESTI – AS GLISSANDO TIMISOARA
05 IUL. 22:00 1 AS GLISSANDO TIMISOARA – AJAX DULCISIMO GALATI
05 IUL. 22:00 2 SISTEMA ARAD – YOUNG BOYS TARGOVISTE
06 IUL. 12:00 1 LUXURY TEAM BUCURESTI – AJAX DULCISIMO GALATI
06 IUL. 12:00 2 AS GLISSANDO TIMISOARA – YOUNG BOYS TARGOVISTE
06 IUL. 17:00 1 LUXURY TEAM BUCURESTI – SISTEMA ARAD
06 IUL. 17:00 2 YOUNG BOYS TARGOVISTE – AJAX DULCISIMO GALATI

ORA 18.15 – TRAGEREA LA SORTI A SFERTURILOR DE FINALA

SFERTURI DE FINALA – Sambata 06 iulie

DATA ORA TEREN JOC
06.iul 21:00 1 SFERT 1
06.iul 21:00 2 SFERT 2
06.iul 22:00 1 SFERT 3
06.iul 22:00 2 SFERT 4

Duminica 07 iulie 2018 – Semifinale

DATA ORA TEREN JOC
07.iul 09:00 1 SEMIFINALA 1
SFR 1-SFR 2

07.iul 09:00 1 SEMIFINALA 2
SFR 3-SFR 4

FINALA MICA Locurile 3 – 4
07.iul 13:00 1

FINALA Locurile 1-2
07.iul 14:00 1

Festivitatea de Premiere
07 Iul. Ora 15:20

Distribuie articolul: